Home / Kryesoret / Bujar Osmani: Kryetari i Kuvendit do të jetë shqiptar

Bujar Osmani: Kryetari i Kuvendit do të jetë shqiptar

Pas publikimit të informacioneve se Talat Xhaferi do të jetë kryetar i parë shqiptar i Kuvendit të Maqedonisë, Telegrafi Maqedoni ka komunikuar me zëdhënësin e BDI-së, Bujar Osmani për të konfirmuar këtë informacion.

“BDI do bëj publik emrin e kryetarit të parë shqiptar të parlamentit në seancën e Kuvendit javën që vjen.” ka thënë Osmani.

Nga ana tjetër, në Maqedoni pritet që të vazhdojë mbledhja e parë konstituive ku duhet të zgjidhet kryetari i Kuvendit dhe të filloj të ç’bllokohet kriza politike.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *