Home / Lajme / Rajon / Caktohen ministrat e rinj, Rama: Për të tjerat sonte në ora 21:00

Caktohen ministrat e rinj, Rama: Për të tjerat sonte në ora 21:00

Pas mbledhjes së sotme të kryesisë së PS-së, kryeministri Rama zgjodhi 4 anëtarët e rinj të kabinetit.

Në një komunikim për mediat Rama tha se Fatmir Xhafaj, Olta Xhaçka, Ogerta Manastirliu dhe Eduard Shalsi janë 4 emrat e rinj të qeverisë që do të zëvendësojnë Saimir Tahirin, Blendi Klosin, Ilir Beqajn dhe Bledi Çuçin.

Fatmir Xhafa ministër i Brendshëm në vend të Saimir Tahirit

Olta Xhaçka ministre e  Çështjeve Sociale në vend të Blendi Klosit

Ogerta Manastirliu ministre e Shëndetësisë në vend të Ilir Beqajt

Eduart Shalsi ministër i Pushtetit Vendor në vend të Bledi Çuçit

Por Rama paralajmëroi se për të gjitha këto zhvillime do të flasë sot në emisionin “Top Story”.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *