Home / Kryesoret / Çerdhja teteks me aktivitete për 1 Prillin – (VIDEO)

Çerdhja teteks me aktivitete për 1 Prillin – (VIDEO)

Me rastin e ditës së 1 Prillit që njihet ndryshe edhe si dita e gënjeshtrave në hapsirat e çerdhes për fëmijë Teteks edukatoret e kësaj çerdhe bashkë me fëmijët kishin përgaditur një aktivitet me rastin e ditës së gënjeshtrave. Ky aktivitetet mbahet pothuajse tradicionalisht në këtë çerdhe, njofton Televizioni Koha.

Fëmijët e kësaj çerdhe performonin me veshje të ndryshme si dhe kednuan kenge te ndryshme me rastin e kësaj dite.

Ndryshe 1 prilli dita e gënjeshtrave pritet që të shënohet me shumë aktivitete edhe në Tetovë. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *