Home / Kuriozitete / Çfarë ngjyre janë sandalet ? Një iluzion që po çmend të gjithë

Çfarë ngjyre janë sandalet ? Një iluzion që po çmend të gjithë

A iu kujtohet fustani dyngjyrësh i cili mund të themi se çoi peshë të gjitha rrjetet sociale, me që disa e shihnin si blu me të zezë, disa me ngjyrë ari dhe të bardhë ?!

Pas këtij janë bërë edhe shumë eksperimente tjera, kjo varësisht nga ngjyrat që shohin njerëzit, shkruan revista Kosovarja.

Pra çfarë ngjyre janë sandalet ? Blu me të zezë apo ngjyrë ari me të bardhë ?
E gjithë kjo bëhet me qëllim që të testohet aftësia juaj për të dalluar ngjyrat, e që një pjesë e madhe e popullsisë vuajnë nga mos-dallimi i tyre.

Gjithashtu lexo

Kërcen mbi 110 litarë, thyen rekord botëror – (VIDEO)

Vajza nga shkolla fillore në Pekin, ka thyer rekordin botëror. Ajo ka kërcyer 110 herë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *