Home / Kryesoret / ”Çmenden” protestuesit, njëri prej tyre jepte deklaratë për një televizion që nuk është me pushtetin (Video)

”Çmenden” protestuesit, njëri prej tyre jepte deklaratë për një televizion që nuk është me pushtetin (Video)

Në Maqedoni ka një praktikë për mediumet: kur je me pushtetin, pushteti të siguron mjete dhe të siguron ”të ftuar” të flasin për gjendjen aktuale.

Ndërsa, kur nuk je me pushtetin automatikisht je kundër pushtetit dhe të gjithë ata të pushtetit të sulmojnë dhe të shajnë.

Kështu ndodhi edhe në protestat e organizuar nga lëvizja ”Për Maqedoni të bashkuar” që njihen si të përafërt me pushtetin, shkruan Telegrafi Maqedoni.

”Pse i jep deklaratë Tellmës? Lej ata shkërdhata!” tha një protestues, duke e qortuar protestuesin që dha deklaratë për këtë televizion.

Më herët, këta protestues rrahën gazetarët e A1on dhe TV24.

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *