Home / Kryesoret / Davkova: Platforma shqiptare është jashtë Marrëveshjes së Ohrit

Davkova: Platforma shqiptare është jashtë Marrëveshjes së Ohrit

Sipas profesoreshës universitare të së Drejtës Kushtetuese dhe ish-ministre në qeverinë e Branko Crvenkovskit, Gordana Siljanovska-Davkova, për Faktor 24 thotë se gjenerator i krizës është Gjorge Ivanov, transmeton Gazeta Express.

Davkova pohon se e ka analizuar edhe përmbajtjen e “Platformës shqiptare”, dhe se një pjesë e madhe e asaj deklarate është kundërkushtetuese dhe jashtë Marrëveshjes së Ohrit.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *