Home / Lajme / Botë / De Mezier: Viza edhe për disa vende afrikane
Verteidigungsminister Thomas de Maiziere (CDU) spricht am 05.06.2013 im Reichstag in Berlin bei der 242. Plenarsitzung des Deutschen Bundestags. Thema der aktuellen Stunde ist die "Verwendung von Drohnentechnologie durch die Bundeswehr". Foto: Maurizio Gambarini/dpa +++(c) dpa - Bildfunk+++

De Mezier: Viza edhe për disa vende afrikane

Bashkimi Evropian duhet ta shqyrtojë vendosjen e vizave për përfaqësues zyrtarë të vendeve afrikane, të cilët refuzojnë t’i marrin prapa imigrantët ilegalë nga Evropa, deklaroi dje ministri gjerman i Punëve të Brendshme Tomas de Mezier.

Në mbledhjen e BE-së në Bruksel, De Mezier theksoi se Evropa do të duhet t’i shfrytëzojë të gjitha masat që i ka në dispozicion me qëllim që t’i deportojë të gjithë ata që ua ka miratuar azilin.

Duke pasur parasysh këtë qindra emigrantë arrijnë në Evropë çdo vit, qeveritë evropiane kanë shprehur pakënaqësi për shkak të asaj se disa vende afrikane, refuzojnë t’i pranojnë qytetarët e tyre, të cilët nuk i plotësojnë  kushtet për statusin e refugjatëve, por i shkatërrojnë dokumentet e tyre dhe me këtë e vështirësojnë procesin e deportimit

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *