Home / Kryesoret / Digjet tërësisht kopshti i fëmijëve ‘8 marsi’ në Shuto Orizare

Digjet tërësisht kopshti i fëmijëve ‘8 marsi’ në Shuto Orizare

Mbrëmë është djegur tërësisht kopshti i fëmijëve ‘8 marsi’ në lagjen e shkupit Shuto Orizare. Nga policia thonë se zjarri ka shpërthyer në ora 01:20, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga njësitet e zjarrëfikësve thonë se ata kanë ardhur 25 minuta me vonesë dhe mezi kanë arritur në vendin e gjarjes. Arsyja për zjarrin e madhe tani për tani nuk dihet.

Kryetari i komunës Elvis Bajram për TV Shenja tha se ky është një problem i madh për komunën. Ai tha se nuk dihen arsyet për zjarrin, por dyshohet në derivatin për ngrohje.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *