Home / Kryesoret / Dimovski dhe Miloshovski, zgjidhja përfundimtare është të ketë zgjedhje të reja

Dimovski dhe Miloshovski, zgjidhja përfundimtare është të ketë zgjedhje të reja

Ilija Dimovski ka deklaruar se do të vazhdojnë me procedurat parlamentare, ndërkaq thekson se zgjidhja përfundimtare është të ketë zgjedhje të reja.

Edhe Antonio Milloshovski thotë se ka dy propozime, që sipas tij janë pragmatike. Njëri propozim është të ketë zgjedhje lokale dhe parlamentare, që qytetarët të deklarohen qartë pasi që ende nuk kemi dalë nga kriza politike.

Milloshovski tha se do ta shfrytëzojnë maksimalisht mundësinë e debatit në kuvend.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *