Home / Kryesoret / Dimovski: Do ta mbajmë foltoren e Kuvendit. Nuk jemi kundër që kryeparlamentari të jetë shqiptar

Dimovski: Do ta mbajmë foltoren e Kuvendit. Nuk jemi kundër që kryeparlamentari të jetë shqiptar

Deputeti Ilija Dimovski në një intervistë me “10 Minuta” tregon se VMRO-DPMNE do të “mbajë” foltoren e Kuvendit deri sa LSDM nuk e zbulon se çfarë ka pranuar nga platforma shqiptare, dhe në ditët e fundit në seancë janë përfshirë deputetë nga të gjitha grupet, jo vetëm e tyre.

Ilija Dimovski tha se VMRO-DPMNE nuk është kundër asaj që shqiptar të jetë në krye të Parlamentit, por beson se egziston mashtrim nga LSDM-ja për votuesit shqiptarë dhe ky është një problem që nuk ka respekt për shumicën tek maqedonasit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *