Home / Kryesoret / Ditën e Shtunë do të mbahet mësim në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme në Republikën e Maqedonisë

Ditën e Shtunë do të mbahet mësim në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme në Republikën e Maqedonisë

Nesër (e shtunë) është ditë pune në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme në Republikën e Maqedonisë, transmeton Zhurnal.

Përshkak të vazhdimit të pushimit dimëror për dy ditë gjatë epidemisë së gripit në janar, nxënësve iu mbetën dy ditë të shtune që të kompensojnë materialin e humbur.

Nesër do të mësohet me orar të së mërkurës, ndërsa më 22 prill do të mbahet mësim me orar të së premtes.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *