Home / Lajme / Kronika e zezë / Dy sulme të reja në Shkup

Dy sulme të reja në Shkup

Të enjten në polici janë paraqitur edhe dy sulme të reja nëpër stacionet e autobusëve në Shkup.

Fillimisht personi me iniciale R.K. ka informuar policinë se rreth orës 13 në lagjen Autokomandë në autobusin numër 50, dia persona e kanë sulmuar fizikisht djalin e tij 16 vjeçar, dhe pastaj kanë zbritur nga autobusi duke ikur në drejtim të panjohur, shkruan Gazeta Lajm.

Pak më vonë, ora 13 e 10 minuta në policinë e komunës gazi Babë, personi me iniciale D.K. (18) ka informuar policinë se të njëjtën ditë ora 12 e 30 minuta, në autobusin numër 68, pa kurrfarë shkaku është sulmuar nga shtatë-tetë persona të panjohur. Pas sulmit, autorët kanë ikur në drejtim të panjohur. Policia njofton se po ndërmerr masa për gjetjen e sulmuesve dhe ndriçim të rasteve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *