Home / Kryesoret / E vulos Bujar Osmani, Talat Xhaferi kryetar i ardhshëm i kuvendit

E vulos Bujar Osmani, Talat Xhaferi kryetar i ardhshëm i kuvendit

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani e vulos zyrtarisht se deputeti Talat Xhaferi do të jetë kryetar i kuvendit të Maqedonisë.

“Duke konfirmuar edhe nje premtim te realizuar te BDI-se, njeri prej tre funkcioneve te para ne shtet shqiptar. Z. Talat Xhaferi, kryetar i ardhshem i kuvendit te RM!” ka shkruar Osmani.

Ndryshe me këtë emërim i hapët rrugë zgjdhjes së krizës në Maqedoni ku më pas pritet të mblidhet kuvendi dhe të formohet qeveria BDI – LSDM.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *