Home / Lajme / Botë / Edhe një sulm tjetër në Gjermani, policia po e ndjek sulmuesin

Edhe një sulm tjetër në Gjermani, policia po e ndjek sulmuesin

Një pas ditë sulmeve me sëpatë, në Dusseldorf, Gjermani, ka ndodhur një sulm i ri në këtë qytet, kësaj radhe me shpatë.

Zëdhënësi i Policisë Andreas Ccogala ka thënë se është plagosur një 80 vjeçar dhe jeta e tij nuk është në rrezik.

Sulmuesi ka ikur, transmeton Koha.net.

Policia po e ndjek sulmuesin e një shkollë e mesme me nxënës po mbahet e mbyllur nga frika për sulme të reja me shpatë, njofton Dailymail.

Sulmi më i ri nuk ndërlidhet me sulmin me sëpatë që u krye mbrëmë nga një kosovar.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *