Home / Lajme / Botë / Evakuim i stacionit hekurudhor në Moskë për shkak të alarmit për bombë

Evakuim i stacionit hekurudhor në Moskë për shkak të alarmit për bombë

Policia ruse është në kërkim pas një personi i cili sot ka dërguar alarm të rremë për vendosjen e një mjeti shpërthyes në stacionin hekurudhor Kursk në Moskë, me ç’rast mbi 200 persona janë evakuuar.

“Nuk është gjetur asnjë eksploziv. Stacioni hekurudhor vazhdoi me punë. Policia ka ndërmarrë masa për identifikimin dhe arrestimin e personit i cili e dërgoi alarmin e rremë”, thekson në kumtesë Sektori për komunikacion në kuadër të Ministrisë ruse të Punëve të Brendshme.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *