Home / Lajme / Maqedoni / Gazetarja maqedonase ndjehet e rrezikuar nga Vanhoutte, Rama, Thaçi dhe Doda (Foto)

Gazetarja maqedonase ndjehet e rrezikuar nga Vanhoutte, Rama, Thaçi dhe Doda (Foto)

Ka vazhduar me provokime kundër shqiptarëve dhe me ”mbrojtje” të shtetit të Maqedonisë, siç thotë ajo, prej Edi Ramës, Hashim Thaçit, Mesila Dodës dhe Peter Vanhoutte, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Bëhet fjalë për gazetaren Jordanka Ivanovska-Joci e cila disa javë më herët tha se do ta pështyjë në fytyrë atë politikan që ju jep shqiptarëve të drejta.

Joci ka cituar shkrimin e Peter Vanhoutte i cili kishte treguar se fjala ”federalizim” është e ndaluar në Maqedoni.

Vanhoutte propozon federalizimin e Maqedonisë?
Vanhoutte propozon federalizimin e Maqedonisë?

 Ajo ka shkruar se nësë ”Deklarata” e partive shqiptare është ide e Gruevskit atëherë ajo do ta mbrojë Gruevskin deri në pafundësi. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *