Home / Lajme / Gjeli gjigant nga Kosova, kryelajm i medieve botërore (Foto/Video)

Gjeli gjigant nga Kosova, kryelajm i medieve botërore (Foto/Video)

Gjeli gjigant, i cili u bë temë në mediat botërore, ka bërë që pronari i kësaj shpeze të mos e tregojë emrin e fshatit, për shkak të pamundësisë për t’i pritur të gjithë të interesuarit. Pronari i gjelit, Fitim Sejfija, ka thënë për “RTV Dukagjini” se gjeli në kohën e dimrit arrin deri në tetë kilogramë dhe se ka një gjatësi deri në 85 centimetra.

Videoja e publikuar në you tube ka arritur që për pak ditë t’i shënojë 130 milionë shikime. Ky gjel mund të hyjë edhe në rekorder e librit Guiness, për shkak se gjeli më i gjatë është 66 centimetra.

Gjeli gjigant nga Kosova, kryelajm i medieve botërore (Foto/Video)
Gjeli gjigant nga Kosova, kryelajm i medieve botërore (Foto/Video)

 Telegrafi pati raportuar ditë më parë për lajmin i cili mori dhenë, pasi u publikua në mediumin e njohur britanik Daily Mail.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *