Home / Kryesoret / Gjendet granatë e pashpërthyer nga Lufta e Parë Botërore

Gjendet granatë e pashpërthyer nga Lufta e Parë Botërore

Granatë e paeksploduar 105mm nga Lufta e Parë Botërore është gjetur në një bunar druri në një shtëpizë në Manastir, përcjell Telegrafi Maqedoni.
Siç njoftojnë nga MPB-ja, J.D nga Manastiri dje në orën 16:05 ka paraqitur se në bunarin e kopshtit të tij në vendin “Bimbil Kamen” ka gjetur granatë 105mm, e cila daton nga Lufta e Parë Botërore.

Nga ana e personave kompetentë të Drejtorisë për mbrojtje dhe shpëtim, granata është siguruar dhe është marrë për hetim të mëtejshëm./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *