Home / Kryesoret / Gjithnjë e më shumë të rinj po e braktisin Maqedoninë

Gjithnjë e më shumë të rinj po e braktisin Maqedoninë

Një pjesë e madhe e të rinjve në Maqedoni, gjatë viteve të fundit gjithnjë e më shumë po e braktisin vendin. Edhe pse nuk ka ndonjë statistikë të saktë për këtë dukuri,megjithatë arsyeja për braktisjën e vendit, është mungesa e një vendi pune dhe kushtet e këqija për jetë.

“Nëse do të kisha mundësi, po. Si një nga arsyet kryesore do ta përmendja papunësinë, mënyrën e të jetuarit” ,shprehet një i ri magjistër i Shkencave Juridike.

Ekspertët besojnë se numri i të shpërngulurve është shumë i madh.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *