Home / Lajme / Rajon / Gjuriq: Mikiq u arrestua sepse iu zunë poster të Vuçiqit

Gjuriq: Mikiq u arrestua sepse iu zunë poster të Vuçiqit

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka konfirmuar mëngjesin e kësaj së enjte se Gradimir Mikiq, kryetar i Komunës së Ranillugut është arrestuar sepse në automjetin e tij janë gjetur poster parazgjedhor.

Kryetari i kësaj komune me shumicë serbe në Kosovë, është arrestuar nga Policia e Kosovës sepse i janë zënë poster te SNS – me imazh të kryeministrit Aleksandër Vuçiq, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Sipas Gjuriq, Mikiq është arrestuar dhe më pas është liruar, kurse është akuzuar për nxitje të urrejtjes kombëtare dhe fetare.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *