Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski i ulet afër Bashës në Maltë,Basha e injoron

Gruevski i ulet afër Bashës në Maltë,Basha e injoron

Lideri i PD-së, Lulzim Basha që ka qenë i pranishëm në Kongresin e Partive Popullore Evropiane në Malta ka injoruar liderin e VMRO-DPMNE dhe ish-kryeministrin Nikolla Gruevski,

“Basha nuk ka dashur dhe nuk ka çka të ulet me Gruevskin për të biseduar, edhe pse ka pasur një kërkesë të tillë për takim. Përveç kësaj kreu i demokratëve i është shmangur edhe çdo fotografie të përbashkët”, theksuan për INA, burime partiake nga Partia Demokratike e Shqipërisë.

Në një moment të konferencës, siç bëhet e ditur, Gruevski ka shkuar dhe i është ulur afër Bashës, por në foton e mëposhtme shihet reagimi i kreut demokrat shqiptar.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *