Home / Kryesoret / Gruevski sot duhet të paraqitet para gjykatës

Gruevski sot duhet të paraqitet para gjykatës

Në lidhje me lëndën e hapur nga Prokuroria Speciale Publike ku janë të akuzuar edhe ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski dhe ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve të Maqedonisë, Mile Janakieski për lëndën ”Shuplakat në Komunën Qendër në Shkup”, sot duhet të paraqiten në gjykatë.

Bëhet fjalë për rastin kur ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski dhe ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve të Maqedonisë, Mile Janakieski bisedonin në telefon për të shkaktuar përplasje në mbledhjen e këshillit të Komunës Qendër dhe porositën që protestuesit t’i bien në shuplakë Andrej Zhernovskit, kryetar i Komunës Qendër.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *