Home / Kryesoret / Haradinaj nesër del para gjykatës në orën 9, seanca është e hapur

Haradinaj nesër del para gjykatës në orën 9, seanca është e hapur

Gjykata e Apelit në qytetin francez, Colmar, nesër do të bëjë të ditur vendimin pas kërkesës së Serbisë për ekstradimin e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Seanca gjyqësore do të jetë e hapur për publik dhe është caktuar të fillojë në orën 9 të mëngjesit.

Avokati i Haradinajt, Arianit Koci, ka thënë se beson fuqishëm që Serbia nuk ka mundur të sigurojë “prova të reja”, siç është pretenduar.

Koci shprehu besimin se nesër gjykata franceze nuk do të vendosë për ekstradimin e Haradinajt, raporton Lajmi.net.

“Fuqishëm besoj se vendimi final do të jetë në favor të Haradinajt”, tha Koci.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *