Home / Kryesoret / Harta që çmend maqedonasit

Harta që çmend maqedonasit

Kjo hartë e shtetit të Maqedonisë e cila përcakton dhe kombësinë e zonave të këtij territori po “çmend” rrjetet sociale dhe për më tepër maqedonasit.

Ajo që bie në sy është sipërfaqja e madhe që shqiptarët kanë, por nuk vijnë pas as kombësitë tjera.

Maqedonia është mbase i vetmi shtet ku popullsia “në pushtet” është në minoret me popullsitë tjera.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *