Home / Kryesoret / Helmohen 400 punëtor në Tetovë, policia bllokon spitalin e Tetovës

Helmohen 400 punëtor në Tetovë, policia bllokon spitalin e Tetovës

Mbi 400 njerëz mbrëmë kan marë helmim ndoshta nga ushqimi në fabrikën e ulseve për vetura “Lear “ në zonën e lirë ekonomike në Tetovë.

Sipas informatave, i tërë ndrimi përfunduan në spitalin klinik të Tetovës. Spitalin e Tetovës në këtë momentë e sigurojnë mbi 50 polic. Këtë informacion të Pres 24 e ka konfirmuar edhe MPB-ja, transmeton Televizioni Koha.

Edhe më tej nuk ka detaje se për çfar lloji të helmimit bëhet fjalë dhe si është gjendja shëndetësore e të helmuarëve.

Ekipi i Televizionit Koha ndodhet te spitali i Tetovës dhe do ju informoj në çdo momet për situatën e krijuar dhe shëndetin e të punësuarve. Nga drejtoria e spitalit njoftuan se në ora 12 do të mbahet press konferenc dhe do ketë informacione të sakta./Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *