Home / Lajme / Kronika e zezë / I riu nga Negotina e Gostivarit pëson goditje të rëndë nga rryma elektrike

I riu nga Negotina e Gostivarit pëson goditje të rëndë nga rryma elektrike

Një gjashtëmbëdhjetë vjeçar nga fshati Negotinë i Gostivarit ka pësuar një goditje të fortë nga rryma elektrike pas tentativës së tij për të mbyllur derën e një trafoje në dalje të fshatit.

Sipas SPB në Tetovë, 16 vjeçari së bashku me dy persona të tjerë duke kaluar pranë trafostacionit kanë vërejtur se dera është e hapur dhe në tentimin e tij që ta mbyll ka përjetuar një goditje të rënda nga rryma elektrike dhe në gjendje të alivanosur është dërguar në Spitalin e Përgjithshën në Gostivar, prej ku është transferuar në Klinikën e Shkupit. Policia po punon për t’i zbardhur të gjitha rrethanat dhe shkaqet e aksidentit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *