Home / Lajme / Botë / I sekuestrohen kokainë dhe euro, arrestohet 25-vjeçari shqiptar në Perugia

I sekuestrohen kokainë dhe euro, arrestohet 25-vjeçari shqiptar në Perugia

Kokainë dhe mijëra e mijëra euro janë kapur nga policia italiane.

Një 25-vjeçar shqiptar është ndaluar gjatë një kontrolli rutinë nga policia italiane, ku i është gjetur një sasi kokaine si dhe 900 euro.Më pas karabinierët kanë bërë dhe kontrolle në banesën e të riut, ku ka sekuestrua një tjetër  sasi kokainë si dhe 2100 euro.

Në total është sekuestruar 243 doza kokaine e gatshme për tregun e drogës në Perugia. Deri më tani nuk dihen ende personat me të cilët bashkëpunonte shqiptari, por polica italiane po heton për të zbuluar rrjetin e trafikantëve që furnizonte të riun.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *