Home / Kryesoret / Ivanov: Ushtria është e gatshme të mbroj territorin dhe pavarësinë e Maqedonisë

Ivanov: Ushtria është e gatshme të mbroj territorin dhe pavarësinë e Maqedonisë

Gjorge Ivanov ka vazhduar me fjalorin kërcënues rreth gjendjes në Maqedoni,

”Edhe sot, por edhe më herët ne jemi përballur me rreziqe. Ushtria e Maqedonisë është e gatshme për të qenë mbrojtës i integritetit dhe stabilitetit në vend. Kjo ushtri ka standarde të larta në punë dhe deri tani suksesshëm e ka treguar veten deri tani. Transformimi dhe modernizimi i ushtrisë ka ndikuar që të jemi më të sigurtë për këto vite.” ka shkruar Ivanov./Gazeta Express/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *