Home / Lajme / Kronika e zezë / Ja fotoja e shtetasit të Maqedonisë i cili u vra në Gjermani – (Foto)

Ja fotoja e shtetasit të Maqedonisë i cili u vra në Gjermani – (Foto)

Gjashtëqind mysafirë kanë qenë duke festuar përvjetorin e objektit afarist „Pavillon am Raschplatz“, në mesin e të cilëve edhe ish kryebashkiaku i Hannoverit, Herbert Schmalstieg (73). Përnjëherë janë dëgjuar të shtëna armësh, ndërsa vetëm mrekullia i ka shpëtuar mysafirët nga më e keqja.

Me këtë rast, është vrarë shtetasi 25-vjeçar maqedonas, ndërsa janë shkrepur së paku dhjetë plumba. Autori arratiset menjëherë, por më vonë i dorëzohet policisë. Dyshohet se zënka është shkaktuar për një prostitutë, shkruan „Bild“, përcjellë „Shtegu.com“.

Gjatë të premtes është lëshuar urdhrëarrest për autorin e vrasjes. Avokati i tij, Manfred Koch ka pohuar: „Klienti im është sulmuar dhe ka vepruar në vetmbrojtje“.

Policia gjermane për momentin është në kërkim të dy veturave të dyshuara, njëra prej të cilave është e llojit „Audi Q5“ me autotarga „HX“, me të cilën janë larguar grupet në konflikt dhe një veturë tjetër e llojit „Mercedes-AMG C63 me autotarga „HB“.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *