Home / Kryesoret / Ja kushtet e Kasamit drejtuar Zaevit

Ja kushtet e Kasamit drejtuar Zaevit

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami i ka parashtruar disa kushte liderit të LSMD-së, Zoran Zaev për të qenë pjesë e qeverisë së re, përcjell agjencia e lajmeve INA.

Gazeta Dnevnik shkruan se, BESA ka kërkuar numër të njëjtë të resorëve ministrorë me BDI-së, për të qenë pjesë e qeverisë dhe për ta përkrahur kandidaturën e Talat Xhaferit për kryeparlamentar.

Një zyrtarë i lartë i Lëvizjes BESA i ka thënë gazetës se, pa respektimin e këtyre kushteve, ky subjektë do mbetet në opozitë. (INA)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *