Home / Kryesoret / Ja ushtria me të cilën kërcënon Ivanovi (FOTO)

Ja ushtria me të cilën kërcënon Ivanovi (FOTO)

Tavani i çarë, dush kabina të dëmtuara dhe karige në vend të labavove. Kjo është fotografia në kazermën ushtarake në Shtip.

Në fotografitë e siguruara nga portali A1on.mk, mund të shihen kushtet mizore në të cilën ndodhet kjo kazermë.

Nga kjo kazermë për A1on.mk kanë thënë se disa herë kanë reaguar madje as komandanti suprem.

“Kemi dërguar reagime me shkrim deri te ministri i mbrojtjes dhe deri te presidenti si komandant suprem, por askush nuk është përgjigjur kërkesave tona. Bëjmë dush me ujë të ftohtë, ndërsa dush kabinat janë të thyera dhe shikohemi lakuriq derisa lahemi”, thotë një ushtar.

Këto kushte mizore në këtë kazermë po ndodhin në kohën presidenti Gjorge Ivanov disa herë në fjalimet e tij kishte thënë se mund të nxjerë ushtrinë në rrugë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *