Home / Kryesoret / Kaos në Parlamentin e Serbisë: Sheshel me deputetë pengon fjalimin e e Mogherinit (VIDEO)

Kaos në Parlamentin e Serbisë: Sheshel me deputetë pengon fjalimin e e Mogherinit (VIDEO)

Përfaqësuesja e Lartë e BE’së Federica Mogherini është ballafaquar me brohoritje të deputetëve të Partisë Radikale të Vojislav Sheshel teksa ka mbajtur fjalim në Parlamentin e Serbisë.

“Rusia”, “Rusia”, nuk na duhet më “Unioni” (BE’ja). Në seancën ku ka folur Mogherini kanë marrë pjesë edhe Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuciq si dhe disa ambasador përfshirë edhe ambasadorin e SHBA’ve. Ajo fillimisht deputetëve të Serbisë u është drejtuar në gjuhën serbe ndërkohë që gjatë gjithë kohës sa ka folur radikalët nuk janë ndalur duke bërtitur. Mogherini ka takuar edhe Presidentin e Serbisë Tomislav Nikoliq.

blob:http://www.dailymotion.com/fb8132cd-6e3b-4502-8d7c-55c203cf9ae0

 

 

Gjithashtu lexo

LSDM: Së shpejti ligj për zgjidhjen e statusit të 3.000 të të falimentuarve

LSDM-ja sot njoftoi se janë hequr të gjitha pengesat dhe se së shpejt do të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *