Home / Kryesoret / Kapet në Londër shqiptari më i kërkuar në të gjithë Europën

Kapet në Londër shqiptari më i kërkuar në të gjithë Europën

Një shqiptar i dënuar me 14 vite e 2 muaj burg për vrasje është vënë në pranga. Arrestimi i tij është bërë në Angli. Bëhet e ditur se shqiptari i arrestuar, 35 vjeç kishte kryes një vrasje në Asti, Itali.

Ngjarja kishte ndodhur në vitin 2010, dhe që nga ajo kohë shqiptari kishte humbur gjurmët, për tu kapur në Angli.

Ai ishte shpallur në kërkim me një mandat ndërkombëtar arrestimi.

Policia italiane ka bërë të ditur se të dhënat në lidhje me këtë arrestim do të bëhen publike në një konferencë për median.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *