Home / Sport / Kaplohet nga flaka stadiumi i Shanghai Shenhua

Kaplohet nga flaka stadiumi i Shanghai Shenhua

Stadiumi i Shanghai Shenhua është kapluar nga flaka

Stadiumi i klubit kinez Shanghai Shenhua “Hongkou”, është kapluar nga flaka në mëngjesin e sotëm, teksa raportohet se nuk ka të lënduar.

Mediat kineze raportojnë se flaka nuk ka prekur ulëset apo fushën, derisa hetimit po vazhdojnë se çfarë në të vërtet e shkaktoi atë.

Kujtojmë se këtë vit Shanghai Shenhua bleu ish sulmuesin e Manchester United e Manchester Cityt, Carlos Tevez.

Lojtarët tjerë me emër që luanë në këtë klub janë Demba Ba dhe Obafemi Martins.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *