Home / Lajme / Maqedoni / Kaq ishte rroga mesatare neto në Maqedoni në muajin janar të këtij viti

Kaq ishte rroga mesatare neto në Maqedoni në muajin janar të këtij viti

Sipas të dhënave të Entit Shtetëror për Statistika (ESHS), indeksi i rrogës mesatare neto në Maqedoni na janar të këtij viti, krahasuar me janarin e vitit të kaluar, është 102.2,

Rritja e këtillë i faturohet rritjes së rrogave në sektorët e teknologjisë informatike (9.4%), Administratës publike dhe mbrojtjes: sigurim i domosdoshëm social (4.6%) dhe xehetari e gurthyese (4.2%).

Rroga mesatare neto në janar të këtij viti në Maqedoni ishte 22750 denarë. Në këtë muaj, 1% e të punësuarve nuk kanë marrë rrogë

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *