Home / Kryesoret / Karburantët me çmime të reja

Karburantët me çmime të reja

Komisioni Rregullator për Energjetik ka bërë të ditur çmimet e reja të derivateve të naftës, që do të vlejnë për dy javët e ardhshëm.

Sipas vendimit të ri, çmimet do të rriten për 2.25 për qind.

Kësisoj çmimi I EUROSUPER-95 dhe EUROSUPER-98 rriten për 0.50 denarë, dhe një litër tani do të kushtoj 67, gjegjësisht 69 denarë.

Çmimi i EURODIZELIT poashtu rritet, por për 1.5 denarë. Nga mesnata një litër dizel do të kushtoj 54 denarë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *