Home / Shëndeti / Keni dhimbje stomaku? Ja si ta trajtoni me lëngun e patates dhe banane!

Keni dhimbje stomaku? Ja si ta trajtoni me lëngun e patates dhe banane!

Edhe pse konsultat me mjekun dhe trajtimi mjekësor është i domosdoshëm, ky ilaç i bërë në shtëpi mund të jetë shumë efikas dhe mund t’ ju ndihmojë në lehtësimin simptomave dhe ulcerat gastrike.

Banania dhe lëngu i patates është një zgjidhje e lehtë dhe efektive kundër ulcerave në stomak.

Përbërësit e nevojshëm: 1 banane (jo shumë e pjekur) 1 patate (e pastër dhe jo shumë e pjekur) 1 filxhan ujë (200 ml).

Qëroni bananen, priteni në copa dhe vendoseni mënjanë. Pastaj përgatisni lëngun e patates. Lani pataten dhe priteni në katër pjesë.

Vendosni përbërësit në shtrydhëse për të përfituar lëngun. Lëngu do të jetë i trashë dhe i pasur me vitamina. Më pas shtoni bananen dhe një filxhan me ujë.

Përzieni të gjithë përbërësit dhe do të përfitoni një lëng i cili do të lehtësojë simptomat e urthit. Rekomandohet ta konsumoni këtë ilaç natyral me stomak bosh. Pas 20-30 minuta mund të konsumoni mëngjesin.

Është shumë e rëndësishme të shmangni ushqimin me erëza dhe ushqime me përmbajtje të lartë të yndyrës.

Kini kujdes! Nuk duhet të mbështeteni vetëm në këtë ilaç natyral. Gjithmonë duhet të konsultoheni me mjekun.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *