Home / Lajme / Botë / Kërkohet vrasja e Erdoganit

Kërkohet vrasja e Erdoganit

Në mitingun e organizuar në Bern të Zvicrës kundër ndryshimeve kushtestuese në Turqi, nga ana e përkrahësve të organizatës kurde PKK, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, nëpërmjet një pankarta u tregua objektiv i sulmit.

Një pankartë kishte fotografi të Erdoganit dhe i ishte drejtuar një armë dhe shkruante “Kill Erdogan” (vriteni Erdoganin).

Tubimi u organizua nga organizatat kurdë, të cilat Turqia i ka shpallur terroriste.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *