Home / Kryesoret / Kjo është arma që do ta prodhojnë bashkë Serbia me Rusinë (FOTO)

Kjo është arma që do ta prodhojnë bashkë Serbia me Rusinë (FOTO)

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe Presidenti i Rusisë Vladimir Putin kanë arritur marrëveshje që dy vendet të bashkë prodhojnë një artilerie që njihet si “top”.

Mediat e Beograd duke u thirrur në burime brenda takimit kanë njoftuar se përvec aeroplanëve Mig 29 që Serbia do t’i marrë nga Rusia, dy vendet do të bashkëprodhojnë edhe armë. Bëhet fjalë për të ashqujuturin “top” që hyn në radhën e armëve konvencionale.

Gjithashtu lexo

KSHZ sot fillon zgjedhjen e anëtarëve të këshillave zgjedhor

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot hap procedurën për zgjedhjen e anëtarëve të këshillave zgjedhor. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *