Home / Shëndeti / Kjo recetë i la mjekët gojëhapur: Me të flokët rriten më shpejt se sa mendoni

Kjo recetë i la mjekët gojëhapur: Me të flokët rriten më shpejt se sa mendoni

Të gjithë ne kemi dëshirë të kemi flokë të bukur dhe të shëndetshëm. Ekzistojnë tretman të shumta me të cilët floku duhet të rritet më shpejt, më i fortë, por ekzistojnë edhe tretmanë kundër humbjes së flokëve.

Para se të shpenzoni një pasuri të tërë në këta tretman, provojeni këtë recetë vendore që përshpejton rritjen e flokëve

RECETA –

PËRBËRËSIT: – 1/2 e bananes; – të kuqtë e vezës; – një lugë mjaltë organik; – 1/2 e gotës birrë. Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit derisa të bashkohen. Duhet të përkujdeseni që masa të jetë homogjene. SI TA APLIKONI: Pasi të keni përgatitur këtë përzierje, e aplikoni në flokë, sidomos në ato hapësira që më shumë janë të dëmtuara. Më pas e mbuloni me diçka që hapësira të mbahet e ngrohtë. Kështu, masa do të ndikojë më thellë në lëkurë. Përzierjen e mbani prej 1-2 orë, e më pas shpëlani flokët siç e bëni zakonisht. Tretmanin duhet ta aplikoni një herë në javë, nëse dëshironi të keni rezultate pozitive.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *