Home / Kryesoret / “Kobrat” Shqiptare paraqiten pranë kufirit me Maqedoninë (Foto)

“Kobrat” Shqiptare paraqiten pranë kufirit me Maqedoninë (Foto)

“Mirmëngjesi nga kufiri me Maqedoninë”. Me këtë përshendetje e kanë filluar sot ditën pjesëtarët e njësitit special ushtarak “Kobra” të Armatës së Republikës së Shqipërisë dhe fotografitë i kanë postuar në Facebook, transmeton Gazeta Lajm.

“Kobra godet e para”, shkruan pak më poshtë në gjuhën angleze.

Kobrat janë një nga njësitet më të përgatitura të Ushtrisë shqiptare që marrin pjesë në shumë misione ndërkombëtare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *