Home / Kryesoret / Kocijançiq: Negociatat varen nga reformat
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-02-26 12:39:12Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comۇ

Kocijançiq: Negociatat varen nga reformat

Procesi euro-integrues i vendit do të mund të zhbllokohet vetëm pas përmbushjes së kushteve që ka parashtruar Brukseli. Zëdhënësja e Komisionit Evropian Maja Kocijançiq përsëriti qëndrimin se Komisioni do ta kushtëzojë rekomandimin për hapjen e negociatave për aq kohë sa nuk përmbushen në përpikëri Marrëveshja e Përzhinës dhe Reformat urgjente prioritare ndërkohë që vendimin final për çeljen e bisedimeve për anëtarësim do ta japin liderët e 28 vendeve anëtare.

“Rekomandimi i Komisionit për çeljen e negociatave me shtetin tuaj është i kushtëzuar me zbatimin e Marrëveshjes së Përzhinës dhe Reformave Urgjente Prioritare. Për çeljen e negociatave pasi të jenë përmbushur këto kushte do të vendos Këshilli..” –  tha Maja Kocijançiq, zëdhënëse e Komisionit Evropian.

Gjithashtu lexo

Kallëzim penal deri te PSP nga Mehmeti, Llatas dhe Talevska kundër biznesmenit Palevski

Ashtu siç u informua dje nga Telegrafi, biznesmeni Ljupço Palevski është marrë në pyetje informative …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *