Home / Lajme / Maqedoni / Komunikacioni hekurudhor, sot ka filluar edhe me transportin e udhëtarëve

Komunikacioni hekurudhor, sot ka filluar edhe me transportin e udhëtarëve

Gjoko Ilievski, anëtari i Bordit të Hekurudhave të Maqedonisë dje, informoi se është arritur marrëveshje me të punësuarit e k;tij institucioni dhe është paguar gjysma e mbetur e pagës për të punësuarit, transmeton Gazeta Express.

Personeli makinerik në Hekurudhat e Maqedonisë në mëngjesin e sotëm ka filluar funksionimi dhe qarkullimi hekurudhor për udhëtarë.

Nuk ka ende informacione se a do të kthehen të punësuarit në vendin e punës por është zhbllokuar protesta dhe bllokimi i hekurudhave.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *