Home / Lajme / Maqedoni / Komunikacioni në aksin rrugor Ura e Mullirit-Dibër sot dhe nesër do të zhvillohet me ndërprerje

Komunikacioni në aksin rrugor Ura e Mullirit-Dibër sot dhe nesër do të zhvillohet me ndërprerje

Në aksin rrugor Ura e Mullirit-Dibër për shkak të kryerjes së punëve ndërtimore në rrugë (asfaltim), sot dhe nesër qarkullimi do të jetë në ndërprerje nga ora 13:00 deri në 16:00, informon LAMM,

Qarkullimi në rrugët e vendit po zhvillohet nëpër rrugë të thata. Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar, njofton AIM.

Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *