Home / Kryesoret / Koordinimi ndërpritet pa marrëveshje, takimi vazhdon neser

Koordinimi ndërpritet pa marrëveshje, takimi vazhdon neser

Partitë politike parlamentare nuk kanë arritur të merren vesh për kryetarin e Komisionit për zgjedhje dhe emërim. Takimi i kordinatorëve me kryetarin e deritanishëm Trajko Veljanovski është ndërprerë para pak minutash dhe vazhdimi i saj është caktuar për nesër në mesditë. Siç merret vesh VMRO-DPMNE insiston se atyre ju takon kryetari i Komisionit pasi kanë më shumë deputet, ndërsa LSDM thotë se kryetarin e zgjedh shumica parlamentare me shumicë votash në komision. Nga ky komisionit varet edhe vazhdimi i seancës konstituive ku duhet të zgjidhet edhe kryetari i ri i Kuvendit.

Gjithashtu lexo

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *