Home / Kryesoret / Krasniqi Prokurorit: Pse nuk e arrestuat edhe Visar Ymerin

Krasniqi Prokurorit: Pse nuk e arrestuat edhe Visar Ymerin

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasnqi ka pyetur prokurorin Abdurrahim Islami se pse nuk e ka arrestuar edhe kreun e VV’së Visar Ymerin, për sulmin ne Kuvend.

Ai këto deklarata i dha derisa po fliste për bisedat telefonike të cilat prokurori i ka përdorur në aktkauzë ndaj aktivistëve të VV, ku përmenden disa komunikime në mes  të Frashër Krasnqit dhe Visar Ymerit, e që për prokurorinë kanë të bëjnë me sulmin dhe janë inkriminuse, raporton Gazeta express.

“…pse nuk e keni arrestuar edhe Visar Ymerin”, ka pyetur Krasnqi derisa para trupit gjykues ka lexuar një analize te fakteve qe e ka bërë vet.

Ai tutje akuzon prokurorin për falsifikim të përmbajtjes se këtyre bisedave telefonike dhe komunikimeve tjera, duke i ndryshuar ato dhe duke hequr pjesë të komunikimeve.

Sipas zëdhënësit të VV’së i vili bashkë me tre aktivistët e tjerë akuzohen për terrorizëm të gjitha janë montime.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *