Home / AutoTech / Krejt çfarë duhet të dini për gjeneratën e re të BMW M5 2018 [FOTO]

Krejt çfarë duhet të dini për gjeneratën e re të BMW M5 2018 [FOTO]

Pritet që nga fundi i këtij viti në panairin e veturave Frankfurt Motor Show, BMW të prezantoj gjeneratën e re të BMW M5.

Burime nga afër BMW, kanë konfirmuar se ky model do të ketë motor V8 me turbo të dyfishtë i cili do të prodhoj rreth 600 kf dhe 850 Nm torkë, transmeton Express. Përshpejtimin nga 0-100 km/h pritet ta arrij për 3.9 sekonda.

Gjithashtu lexo

Apple nxjerr në treg iPod Touch me 32GB dhe 126GB, shikoni detajet

Më parë gjatë ditës është thënë se Apple kishte vendosur t’i heqë nga qarkullimi modelet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *