Home / Lajme / Rajon / Krijimi i Ushtrisë së Kosovës sjell diplomatin amerikan në Prishtinë
Kosovo's Prime Minister Hashim Thaci (R) attends a meeting with US Deputy Assistant Secretary of State Hoyt Brian Yee (L) at the government headquarters in Pristina on November 21, 2013. AFP PHOTO / ARMEND NIMANI (Photo credit should read ARMEND NIMANI/AFP/Getty Images)

Krijimi i Ushtrisë së Kosovës sjell diplomatin amerikan në Prishtinë

Zëvendësndihmëssekretari i shtetit, përgjegjës për çështjet europiane dhe euroaziatike, Hoyt Brian Yee, ka nisur sot një vizitë në Kosovë.

Ai do të takohet me kryeparlamentarin Veseli, zëvendëskryeministrin Stojanovic, ministren për Dialog Edita Tahiri, ministrin Demolli dhe komandantin e FSK-së, Rrahman Rama, dhe përfaqësuesin e Listës “Srpska”.

Në agjendën e Hoyt Yee nuk janë paraparë takime me opozitën e as me Presidentin Hashim Thaçi. Po ashtu, në listën e zyrtarëve që do t’i takojë Yee nuk është as kryeministri Mustafa, i cili sipas një njoftimi të LDK-së ndodhet në Bruksel…

Kjo është agjenda e Hoyt Yee:

Zëvendëssekretari do të nisë takimin:

e martë, 28 mars 2017

13:00

Takim me Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli

Zyra e Kryetarit të Kuvendit

Medie: vetëm pamje në fillim të takimit

14:00

Takim me zëvendës-Kryeministrin Branimir Stojanovic dhe udhëheqësin e grupit parlamentarë “Srpska Lista” Slavko Simic

Zyra e zëvendës-Kryeministrit (kati 4)

Medie: vetëm pamje në fillim të takimit

15:00
Takim me Ministren për Dialog Edita Tahiri

Ministria e Punëve të Jashtme (zyra 306)

Medie: vetëm pamje në fillim të takimit

e mërkurë, 29 mars 2017

11:30

Takim me Ministrin e FSK Haki Demolli dhe Generalin Rrahman Rama

Selia e FSK-së

Medie: vetëm pamje në fillim të takimit

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *