Home / Lajme / Rajon / Kryesia e Kuvendit vendos sot për interpelancën ndaj Mustafës dhe Stavilecit

Kryesia e Kuvendit vendos sot për interpelancën ndaj Mustafës dhe Stavilecit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e radhës me kryetarët e Grupeve Parlamentare.

Në rendin e ditës ndër të tjera, është paraparë të  vendoset për intepelancën ndaj kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa, dhe ministrit të zhvillimit ekonomik, Blerand Stavileci.

Interpelanca e Kryeministrit të Kosovës Isa Mustafa, është thirrur me  kërkesë të deputetes së VV-së Donika Kadaj-Bujupi, e mbështetur edhe nga 15 deputetë nënshkrues, për çështjen mbi shfrytëzimit e thëngjillit dhe minierën e Sibovcit.

Ndërsa interpelanca e ministrit Blerand Stavileci, është thirrur me kërkesë të deputetit po ashtu të VV-së Visar Ymeri, në lidhje me Kontratën e privatizimit të Kompanisë së Distribuimit të Energjisë Elektrike.

Gjithashtu lexo

Kapen tonelata me kanabis në Vlorë, trafikantët braktisin gomonen

Një trafik droge drejt Italisë ka mbetur në tentativë, teksa janë zbuluar nga policia. Uniformat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *