Home / Kryesoret / Kryqi i kuq i Gjermanisë ndihmon rajonet e përmbytura me pajisje shkollore

Kryqi i kuq i Gjermanisë ndihmon rajonet e përmbytura me pajisje shkollore

Kryqi i kuq në Maqedoni do të pranojë zyrtarisht një donacion nga Kryqi i kuq i Gjermanisë që përbëhet nga ndihma në pajisje për shkollat e përmbytura në rajonin e Shkupit dhe Tetovës, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Këto përmbytje ndodhën më 6 gusht të vitit të kaluar. Ndihma përbëhet nga laptop, lcd projektor dhe njëanë për projektim, për gjashtë shkolla fillore të rajonit.

Sipas AIM-së, në pranim-dorëzimin e ndihmës do të marrin pjesë përfqësues të ambasadave të Gjermanisë dhe të Austrisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *